tvorba webu

Instalace PHP

Instalace PHP

PHP nejde spouštět jen tak, psát se dá sice také v obyšejném textovém editoru podobně jako HTML, ale pro chod testovaných stránek je potřeba mít na počítači nainstalovaný a spuštěný softwarový webový server.

Pro spouštění PHP skriptů je potřeba mít nainstalovaný PHP server Apache - protože většina serverů běží na Linuxu je samozřejmě práce s PHP na tomto operačním systému velmi pohodlná. Pokud nahrajete nějaký PHP skript na webhosting, zpravidla bude bez nutnosti nějaké konfigurace fungovat.

Pokud ale chcete mít běžící PHP server na svém počítači, musíte si Apache nainstalovat. V Linuxu stačí začkrtnout a nainstalovat balíček "php". Uživatelé MS Windows mohou pro testování stránek v PHP použít program PHPTriad. Máte tak spuštěný vlastní server (ke kterému ale nemá přístup nikdo "zvenčí). Přístup k němu máte na adrese http://localhost/.

Pokud potřebujete vytvořit třeba jen objednávkový formulář nemusíte si instalovat vlastní server, ale skript rovnou poslat na svůj webhosting kde už Apache běží. Pro učení a rozsáhlejší práci s PHP to není moc elegantní řešení protože pořád musíte být připojeni k internetu a stránky zdlouhavě posílat na vzdálený server.

Zpět na PHP PHP se připravuje!
Instalace PHP

Profesionální tvorba webových stránek za nízké ceny.


tyto stránky  internet    

Web stále aktualizujeme a doplňujeme o nové články, návody, tipy a informace

Tvorba webu návod | Tvorba www stránek | | Odkazy | Mapa webu | powered by Linux
Tvorba webových stránek