tvorba webu
Webové prohlížeče

Webové prohlížeče

Webový prohlížeč je program, který slouží k prohlížení webových stránek. Existuje velké množství prohlížečů internetových stránek, ale nejdominantnější postavení mají tyto tři:

Firefox

Firefox je svobodný webový prohlížeč, používaný jak na Linuxu tak i Windows, je zdarma ke stažení.

MSIE

Microsoft Internet Explorer je prohlížeč firmy Microsoft pevně zabudovaný do Windows. Není však příliš kvalitní a bezpečný, nedoporučuje se používat především starší verze.
Mezi jeho chyby se řadí mimo jiné chyby v zabezpečení a náchylnost vůči útokům, nedodržování webových standardů (neinterpretuje obsah stránek správně), neschopnost vykreslovat grafický formát PNG a i po stránce programové nedosahuje kvalit konkurence (stabilita, funkce). Na druhou stranu je to stále ještě nejrozšířenější prohlížeč a většina stránek je pro něj odzkoušena.

Opera

Komerční, ale zdarma ke stažení, dostupná pro Windows i Linux.

Konqueror

Prohlížeč linuxového grafického prostředí KDE.

Lynx

Textový prohlížeč

Lokalizace MS Internet Exploreru

Pomocí tohoto kódu můžete určitý element (text, ikonku) zobrazit pouze uživatelům MSIE, např. je požádat a vaše stránky prohlížejí v kvalitním prohlížeči a přidat odkaz: <!--[if IE ]> Tyto stránky se korektně zobrazují jen v kvalitních prohlížečích a to MSIE bohužel není, zkuste prosím vyzkoušet Firefox. <![endif]--> Webové prohlížeče
Tvorba webu návod | Tvorba www stránek | blog | účetnictví | Odkazy | Mapa webu | powered by Linux